• Ogólnopolski projekt edukacyjny "Gramy Zmysłami"

• Koordynator: Katarzyna Olber

Założenia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” II edycja

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe:

➔ Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;

➔ Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;

➔ Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;

➔ Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;

➔ Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;

➔ Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

• Projekt "Książka (dla) Przedszkolaka"

• Koordynator: Katarzyna Olber

Projekt edukacyjny, którego zadaniem jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków.

W ramach programu czytelniczego Książka (dla) Przedszkolaka, który realizujemy w naszym przedszkolu, w szatni powstał "Kącik Wędrującej Książki". Akcja będzie polegać na dzieleniu się książkami ze swojej domowej biblioteczki z innymi przedszkolakami. Jeżeli w Waszej biblioteczce znajdują się książki z których już nie korzystacie, można je przynieść do przedszkola i zostawić w Kąciku, skąd dzieci będą mogły je wypożyczyć do swojego domu. Zachęcamy do aktywnego korzystania :)

• Program edukacyjny "Re@lnie Odpowiedzialni"

• Celem Kampanii “Odłącz się – Połącz się” jest dotarcie do jak największej ilości rodziców, opiekunów i nauczycieli używając wszelkich możliwych kanałów, by

- poznali zagrożenia - niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie - świadomość rodzica

- uwierzyli, że mają wpływ - obecność i uważność rodzica

- wiedzieli jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień - relacja chroni.