• ŚWIĘTA MAJOWE

• Początek maja to tradycyjnie okres upamiętniający najważniejsze wydarzenia i symble, które zapisały się w historii Polski. Nasze przedszkolaki, również pielęgnując tradycje narodowe, w przeddzień tych świąt wzięły udział w uroczystym apelu. W odświętnych strojach, z flagą w ręku, zaśpiewały Hymn Polski oraz hymn naszego przedszkola, recytowały wiersze patriotyczne. Pamiętajmy, że wzbudzanie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla kształcenia pozytywnych postaw patriotycznych.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów!

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w akcji „Sprzątania Świata”.

Przedszkolaki zaopatrzone w rekawice i worki ruszyły poza teren przedszkola w  poszukiwaniu śmieci.

Wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością. Kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie. Podczas zajęć  przedszkolaki m.in. obejrzały filmik edukacyjny, pt. „Czysto, ładnie i bez śmieci- rady Pana śmietnika dla wszystkich dzieci”, zostały zapoznane ze sposobami segregowania śmieci, z kolorami pojemników oraz  wykonały ciekawe prace plastyczne. Działania te przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacji śmieci i recyklingu. Jesteśmy przekonani, że udział naszych wychowanków w akcji Sprzątania Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.

• V Gminny Konkurs Recytatorski

W środę 19 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się V GMINNY KONKURS RECYTATORSKI pt. "Wiosna w poezji dziecięcej". Gościliśmy u siebie małych artystów z placówek naszej gminy : Nowej Wsi, Purdy i Klebarka Wielkiego. . Komisja w składzie: Jolanta Gierach (dyrektor Gminnej Bibiloteki Publicznej w Purdzie), Agnieszka Kalenik (wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Olsztynie) oraz Małgorzata Jeziorna (nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Olsztynie), wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach:

Kategoria 3-latki:

1 miejsce - Michalina Lik (Klebak Wielki)

2 miejsce - Ignacy Zaniecki (Purda)

3 miejsce - Florian Majewski (Klebark Wielki)

Kategoria 4-latki:

1 miejsce - Marcelina Narel (Nowa Wieś)

2 miejsce - Laura Słowikowska (Purda)

3 miejsce - Emilia Robak (Purda)

Kategoria 5-latki:

1 miejsce - Ala Witek (Purda)

2 miejsce - Maria Wolfram (Klewki)

3 miejsce - Szymon Nąć (Nowa Wieś)

Kategoria 6-latki:

1 miejsce - Maja Szczepańczyk (Klebark Wielki)

2 miejsce - Przemysław Pecio (Klewki)

3 miejsce - Martyna Łempicka (Purda)

Wyróznienie otrzymał Marcel Łączyński z przedszkola w Purdzie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów i do zobaczenia za rok :)

• ZAJĘCIA POKAZOWE

• Dn. 18.04.2023 r. w ramach trwającego naboru do grupy skrzat szkoleniowcy z drużyny piłkarskiej ,,Błękitni Stary Olsztyn" przeprowadzili treningi pokazowe dla dzieci z naszego przedszkola.

• OGŁOSZENIE

• W najbliższy wtorek (18 kwietnia) o godz. 9.00 na  boisku piłkarskim w Klewkach, odbędą się zajęcia pokazowe piłki nożnej poprowadzone przez Błękitni Stary Olsztyn. Prosimy, aby dzieci ubrane były w strój sportowy.

• Wewnętrzny Konkurs Recytatorski

• 13 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Wewnętrzny konkurs Recytatorski pt. ,,Wiosna w poezji dziecięcej". Gratulujemy wszystkim uczestnikom, wygranym życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 19 kwietnia.

• Śniadanie Wielkanocne

• Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
            Wszystko rozkwita w słońca blasku.
            I wielka miłość rośnie w nas.

Tymi słowami dnia 4 kwietnia 2023 roku w naszym przedszkolu rozpoczęło się spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Panią Wójt Teresę Chrostowską, Panią Lidię Szych, Księdza Jerzego Banula oraz przedstawicieli Rady Rodziców. To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane.  Najstarsza grupa zaprezentowała program artystyczny. Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po czym Wielkanocny Zajączek obdarował dzieci  kolorowymi i słodkimi upominkami zakupionymi przez Radę Rodziców. Zapraszamy do galerii zdjęć.