• OGŁOSZENIE

• Dnia 14 czerwca tj. środa, odbędzie sie wycieczka autokarowa do Audytorium Maksimum w Olsztynie na Musical - KONCERT -,,Dzwonnik z Notre Dame"

Cena wyjazdu: 50 zł

Prosimy o dokonanie wpłaty do 7 czerwca.

Rodziców dzieci dojeżdżających prosimy o dostarczenie zgody na wyjazd dziecka.

• OGŁOSZENIE

• Szanowni Rodzice,

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 19 maja odbędzie się wyjątkowe przedstawienie teatralne dla naszych przedszkolaków.

Teatrzyk został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. To doskonała okazja dla naszych dzieci do rozwijania wyobraźni, poznawania nowych historii i uczestnictwa w interaktywnych spektaklach.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, ponieważ koszty związane z organizacją tego teatrzyku zostaną w pełni pokryte z pieniędzy pozyskanych z programu czytelnictwa, którego jesteśmy beneficjentami. Ten program, skupiający się na rozwijaniu umiejętności czytania wśród dzieci, zapewnia nam możliwość realizacji takich wydarzeń, które przyczyniają się do ich rozwoju  i edukacji.

W związku z tym, nie ma potrzeby wniesienia dodatkowych opłat za udział naszych dzieci  w teatrzyku. Chcielibyśmy Państwa zapewnić, że nasze przedszkole zawsze dąży do zapewnienia naszym podopiecznym jak najlepszych możliwości rozwoju, dbając jednocześnie o korzystne rozwiązania finansowe dla Rodziców.

• Szkoła coraz bliżej...

• W piątek 12 maja najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na wycieczkę do Szkoly Podstawowej w Szczęsnem. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków, a przyszłorocznych uczniów, z warunkami szkolnymi i systemem organizacyjnym obowiązującym w szkole. Dzieci dzięki uprzejmości Pana Dyrektora miały okazję obejrzeć wygląd szkoły, salę lekcyjną oraz salę gimnastyczną. Przedszkolaki spotały się z rodzeństwem uczęszczającym do szkoły oraz starszymi kolegami i koleżankami .

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy!

• Konkurs " Plastycznie z Kopernikiem”

• Z wielką przyjemnośccią informujemy, iż dzieci z naszego przedszkola zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Purdzie.

W kategorii wiekowej przedszkole:

III miejsce - Julian Panek

Wyróżnienie- Alicja Piotrak

Wszystkim uczestnikom gartulujemy !

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

• Szanowni Rodzice,

Z wielką radością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Jest to kolejna edycja wieloletniego programu nakierowanego na promowanie postaw czytelniczych oraz wzbogacenie bibliotek w placówkach oświatowych realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako operatora Priorytetu 3.

Dofinansowanie to pozwoli nam na jeszcze lepsze i bardziej kompleksowe podejście do edukcji dzieci w zakresie czytelnictwa. Jesteśmy przekonani,  że dzięki temu wsparciu będziemy mogli jeszcze skuteczniej rozwijać pasję do czytelnictwa wśród naszych najmłodszych podopiecznych.