• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W naszym przedszkolu odbył się niezwykły Dzień Babci i Dziadka, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny. Widok dumnych i uśmiechniętych wnucząt, prezentujących swoje talenty, budził nie tylko radość, ale także głębokie wzruszenie w sercach obecnych dziadków i babć. To był dzień, w którym miłość, duma i radość splecione zostały w jedną niezapomnianą chwilę.

• DRODZY RODZICE!!!

Zapraszamy na prelekcję pt. ,,Rozwój emocjonalno - społeczny dzieci w wieku przedszkolnym". Spotkanie odbędzie się dn. 15.01.2024 r. o godz. 16.30, a poprowadzi je Pani psycholog Dorota Hermanowicz z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Olsztynie.

• Zdrowe odżywianie- wystawa

• Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój intensywnie rozwijającego się organizmu dziecka w wieku przedszkolnym. Kwestia żywienia najmłodszych w naszej placówce jest bardzo istotną sprawą. Nasze przedszkole proponuje następujący szyk posiłków  tj: śniadanie –obiad -podwieczorek. Dodatkowo codziennie jako przekąskę serwuje się dzieciom  owoc, a woda do picia jest podawana na każde życzenie dziecka w ciągu dnia. Mamy "własną kuchnię”, pracownicy tej kuchni dbają o zdrowie przedszkolaków. Za menu przedszkolne odpowiada intendentka. Jest to osoba, która mówiąc najogólniej – sprawuje nadzór nad żywieniem w placówce. Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, więc w realizację wprowadzania zdrowego odżywiania należy zaangażować całą społeczność przedszkolną: dzieci i pracowników. Edukacja dzieci w tym zakresie przybiera różnorodne formy. Nauczycielki prowadzą bloki tematyczne o zdrowym odżywianiu realizując treści zawarte w podstawie programowej. Jedną z nich jest przygotowana w grupie Megaludki wystawa tematyczna o zdrowym odżywianiu.