• Pamiętamy o tych co odeszli - przedszkolaki z wizytą na cmentarzu

• ​​​​​

W piątek 28 października w nawiązaniu do Święta Zmarłych, dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pobliski cmentarz, aby wspomnieć tych, którzy od nas już odeszli. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalania zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobach opuszczonych i zaniedbanych. Nie zabrakło czasu na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w miejscu jakim jest cmentarz.

• Kącik Wędrującej Książki

• W ramach programu czytelniczego Książka (dla) Przedszkolaka, który realizujemy w naszym przedszkolu, w szatni powstał "Kącik Wędrującej Książki". Akcja będzie polegać na dzieleniu się książkami ze swojej domowej biblioteczki z innymi przedszkolakami. Jeżeli w Waszej biblioteczce znajdują się książki z których już nie korzystacie, można je przynieść do przedszkola i zostawić w Kąciku, skąd dzieci będą mogły je wypożyczyć do swojego domu. Zachęcamy do aktywnego korzystania :)

• Szkoła pamięta

• Publiczne Przedszkole "Jarzębinki" bierze udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale oraz smaczne posiłki. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach i tańcach, przygotowanych przez dzieci z grupy Megaludki . Za ciekawy i udany  występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej, głos zabrała pani  dyrektor Kamila Piotrak, dziękując za serce, które wszyscy pracownicy wkładają w swoją pracę, za osiągnięcia, za kreatywność, entuzjazm i uśmiech na twarzy. Nauczyciele  oraz pracownicy naszego przedszkola otrzymali, laurki- portrety przygotowane przez dzieci z najstarszej grupy.

• Opłaty - informacja

• DRODZY RODZICE,

Z POWODU NIEOBECNOŚCI PANI INTENDENTKI, MAILE DOTYCZĄCE OPŁAT BĘDĄ DO PAŃSTWA WYSYŁANE PO 17.10.2022r.

• SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

• W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków w piątek odbyło się spotkanie z panem policjantem. Dzieci poszerzyły oraz utrwaliły wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym. Utrwaliły numery alarmowe służb. Poznały bliżej zawód policjanta. Chętnie i aktywnie brały udział w spotkaniu odgadując zagadki i odpowiadając  na pytania.

Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania panu dzielnicowemu z Komendy Policji w Purdzie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia na dzieci czekało wiele niespodzianek. W każdej grupie wiekowej przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach, m.in. z chustą animacyjną balonami. Na zakończenie dnia otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

• Zebranie z Rodzicami

• Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 05.09.2022 (poniedziałek) o godzinie 17.00.

• DNI ADAPTACYJNE

• Informujemy, że dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych, odbędą się w dniach 29,30 sierpnia 2022 roku, w godzinach od 9.00 do 11.00

• Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę dla dzieci.

• Dyżur wakacyjny -informacja

• Drodzy Rodzice,

Informujemy, że minął termin przyjmowania wniosków na dyżur wakacyjny. Lista osób przyjętych zostanie wywieszona w środę (22.06.22) na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

• FESTYN RODZINNY

• 4 czerwca 2022r. odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny. Festynową atmosferę uzupełniały sportowe konkursy dla dzieci i rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik piękności, w którym można było skorzystać z malowania twarzy i usług fryzjerskich. Pozostałe stoiska grill i ciasto przygotowane przez rodziców i pracowników przedszkola również cieszyły sie dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkich za przybycie i wspaniałą zabawę.

• Wyniki konkursu ,,Las Wiosną"

• Z wielką przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny ,,Las Wiosną" organizowany przez Przedszkole ,,Radosna Kraina” w Klebarku Wielkim we współpracy z Kołem Łowieckim ,,Żubr” w Olsztynie został rozstrzygnięty. W kategorii dzieci 5-6-letnich II miejsce zdobył Aleksander Szulc, III miejsce Filip Czech. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!